hivin
18 بهمن 1401 - 14:13

گردنه‌های چری، شاه‌منصوری و تاراز همچنان مسدود است

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای چهارمحال و بختیاری گفت: گردنه‌های چری، شاه‌منصوری و تاراز که در اثر بارش برف و سقوط بهمن مسدود شده بودند همچنان مسدود هستند.

روح‌الله غلامی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شهرکرد با اشاره به اینکه گردنه‌های چری، شاه‌منصوری و تاراز که در اثر بارش برف و سقوط بهمن مسدود شده بودند همچنان مسدود هستند، اظهارداشت: در حال حاضر بیش از 95 درصد جاده‌های روستایی که در بارش اخیر مسدود شده بودند بازگشایی شده و بقیه مسیرها نیز در حال بازگشایی هستند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای چهارمحال و بختیاری افزود: در بارش اخیر 29 هزار و 184 کیلومتر باند راه برف روبی و 5 هزار و 545 تُن شن و نمک در جاده‌های استان مصرف شد.

وی گفت: در بارندگی اخیر یک هزار و 154 خودرو رهاسازی و امدادرسانی شدند و 65 مسافر نیز توسط راهداران استان اسکان داده شدند.

غلامی بیان کرد‌: از زمان اعلام هشدار نارنجی  450 نیروی راهدار در آماده باش کامل بودند و در 42 راهدارخانه توسط 300 دستگاه خودرو سنگین، نیمه سنگین و سبک آماده خدمت و انجام عملیات راهداری در چهارمحال و بختیاری هستند.

به گزارش تسنیم، دوشنبه هفته گذشته یک سامانه بارشی وارد استان چهارمحال و بختیاری شد و تا پایان هفته  نیز در این استان فعال بود، فعالیت این سامانه بارشی باعث مسدود شدن بسیاری از جاده‌های روستایی و برخی محورهای مواصلاتی فرعی و اصلی شد.

انتهای پیام/7540/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1024868